PZW KOŁO "KLEŃ" STRZYŻÓW N/WISŁOKIEM

 

Witaj na stronie koła wędkarskiego "Kleń" Strzyżów

 

 

 

Zapraszamy na pierwsze w tym roku zawody wędkarskie w dyscyplinie spinningowej w nowej formule i z nowym REGULAMINEM ZAWODÓW.


Zawody Wędkarskie

o SPINNINGOWY PUCHAR TRZECH RZEK odbędą się dnia 23.05.2021

Metoda połowu : SPINNING

Zawody odbędą się na rzece Wisłok, Stobnica i Gwoźnica zgodnie z aktualnymi Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego oraz Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb Okregu PZW Rzeszów


"Bonusowo" punktowaną rybą w trakcie zawodów będzie pstrąg potokowy. (tj. 600 pkt za osiągniety wymiar i 50 pkt za każdy 1 cm ponad wymiar ochronny)


Odbiór miarek i kart startowych do godz. 6.30 – pod mostem na obowodnicy w okolicy ul. 1Maja w Strzyżowie

1 TURA – 6 godzinZapisy na zawody do dnia 18.05.2021r SMS, telefonicznie na numer: 604102435 lub


na adres: pzwklen@wp.pl


Program zawodów:

do godz. 6.30 - odbiór miarek i kart startowych

7.00- początek łowienia

13.00 - koniec łowienia

13.30 – ogłoszenie wyników koniec zawodów
WPISOWE 30 ZŁ. PŁATNE na NOWE konto KOŁA

w banku PKO S.A. nr 44 1240 2672 1111 0010 9755 1879

z dopiskiem " Puchar 3 Rzek ".

Minimalna liczba uczestników 8 osób.

Przewidziane nagrody dla najlepszych.
 1. Ze względu na ciągle obowiązujący zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób, nie będzie tradycyjnej zbiórki i losowania miarek przed zawodami, a jedynie nastąpi odbiór miarek i kart startowych przez zawodników we wcześniej wyznaczonym miejscu. Zwrot miarek następuje o wyznaczonej godzinie w miejscu wskazanym przez organizatora.

 2. Każdy uczestnik w dniu zawodów dostarcza sędziemu głównemu i podpisuje „Oświadczenie” (dostępne do pobrania na stronie koła www.pzwstrzyzow.pl) zawierające m.in. nazwisko i imię oraz nr karty wędkarskiej. Po upływie 3 tygodni od daty zawodów organizator jest zobowiązany zniszczyć „oświadczenia”.

 3. Podczas całych zawodów Obowiązuje zasada zachowania odległości 2m między uczestnikami.

 1. Zawody rozegrane zostaną na żywej rybie, każdy uczestnik biorący udział w zawodach winien posiadać przy sobie podbierak i szczypce do odhaczania ryb oraz telefon z aparatem fotograficznym.

 2. Zgłoszenia wszystkich wymiarowych i punktowanych ryb (zasada "przedział" co 1 cm oraz zaokragląnie w górę tj. ryba np. KLEŃ 25,2 cm liczona jest jako 26 cm i uzyskuje 200 pkt za wymiar plus 40 pkt za 1 cm ponad wymiar ochronny czyli 240 pkt. Zasady zaokraglania w górę nie stosuje się do ryb niewymiarowych. tj. np. Kleń 24,9 cm zostanie NIEZALICZONY

 3. W karcie startowej wpisujemy 15 szt najdłuższych ryb w czasie zawodów potwierdzonych zdjęciem wykonanym na miarce organizatora. Ryba musi leżeć na miarce pyszczkiem dosunietym do "zderzaka" a miarka musi byc widoczna powyzej lub poniżej ryby. Zdjęcie musi zostać wykonane z góry na wprost. Ryby fotografowane pod skosem nie będą zaliczone. Zabrania się również podwijania miarki. Numer miarki musi być widoczny na zdjęciu.

 4. Zgłoszenia ryb dokonujemy poprzez przesłanie zdjęcia do organizatora niezwłocznie po ich złowieniu lub maksymalnie do określonej godziny końca łowienia w danej turze zawodów. ( MMS, messenger, WhatsApp)

 5. W podsumowaniu zawodów bierze udział sędzia główny oraz 3 najlepszych w danym dniu zawodników, którzy otrzymują nagrody, puchary lub dyplomy.

 6. Terminy oraz miejsca zawodów mogą ulec zmianie ze względu na złe warunki atmosferyczne i wysoki stan rzek.

 7. Zawody będą rozgrywane w cyklu Grand Prix Koła “Kleń” w dyscyplinie spinningowej.

  Rozgrywane będzie kilka zawodów, z których do klasyfikacji rocznej każdemu zawodnikowi (członkowi Koła "Kleń" Strzyżów) policzone zostaną wszystkie wyniki bez jednego najgorszego z całego sezonu. Zawody „Kleń Wisłoka” nie będą wliczać się do klasyfikacji Grand Prix Koła. Zwycięzcy rocznej Grand Prix Koła otrzymają dodatkowe nagrody i wyróżnienia. . Punktacja za każde zawody będzie przedstawiać się następująco:

  1 pkt. za udział w zawodach dla każdego uczestnika.

  1 dodatkowy punkt za złowienie co najmniej jednej ryby

  1 dodatkowy punkt za zajęcie 6 miejsca- 6 miejsce 3 pkt

  2 dodatkowe pkt. za zajęcie 5 miejsca- 5 miejsce 4 pkt.

  3 dodatkowe pkt. za zajęcie 4 miejsca- 4 miejsce 5 pkt.

  4 dodatkowe pkt. za zajęcie 3 miejsca- 3 miejsce 6 pkt.

  5 dodatkowych pkt. za zajęcie 2 miejsca- 2 miejsce 7 pkt.

  6 dodatkowych pkt. za zajęcie 1 miejsca- 1 miejsce 8 pkt.

 8. Opłata startowa na zawody płatna na konto Koła - 30 zł.

 9. Opłata startowa nie dotyczy młodzieży do 18 lat

 10. Minimalna liczba uczestników do rozegrania zawodów - 8 zawodników.

 11. W przypadku nie zwrócenia miarki wędkarskiej zawodnik zostaje zdyskwalifikowany oraz zobowiązany jest uiścić 100 zł za zgubioną miarkę.